MÜFTÜ DEMİRAL HIZLI BAŞLADI

İskilip İlçe Müftülüğüne atanan Vahit Demiral çalışmalarına hızlı başladı.

İskilip İlçe Müftülüğüne atanan Vahit Demiral çalışmalarını geçtiğimiz haftalarda İlçe Müftülüğü Şube Müdürü Hasan Gökçe, İlçe Vaizi Mustafa Yeşildere ve İlçe Murakıbı Recep Sami Koçak ile beraber gerçekleştirdi.

KAYMAKAM MAKAMINDA ZİYARET EDİLDİ

İskilip İlçe Müftüsü Vahit Demiral göreve geldikten sonra birtakım ziyaretlerde bulundu. İlk ziyaretini de İskilip Kaymakamı Muharrem Eligül’e yaptı. İlçe Müftülüğü Şube Müdürü Hasan Gökçe, İlçe Vaizi Mustafa Yeşildere ve İlçe Murakıbı Recep Sami Koçak ile beraber gerçekleşen ziyaret samimi sohbet havasında geçerken,  ziyarette İskilip ve Diyanet üzerine istişareler yapılarak yapılması gerekenler planlandı.

ŞEHİT EVİNE TAZİYE ZİYARETİ YAPILDI

Geçtiğimiz ay Ağrının Doğubayazıt ilçesi kırsalında hain pusu sonucunda Şehit düşen Emre Dokumacının baba ocağına taziye ziyaretinde bulunuldu. Acılı aile ile hasbihal edildikten sonra; “Her zaman yanlarında oldukları, İskilip İlçe Müftülüğü Personeli olarak şehidimizin yerini dolduramasakta onların bir isteklerini emir telafi edip zaman ve süre fark etmeksizin yerine getirmeye çalışağız” diye ifade etti.

15 TEMMUZ GAZİSİ UNUTULMADI

15 Temmuz günü hain darbe teşebbüsünde, Ankara da vatan için kendini siper eden ve o gece yaralanan Eşref Çelik ve ailesi unutulmayarak ziyaret edildi. İlçede ikamet eden Eşref Çelik ve ailesiyle sohbet ederek; “ Bu vatan için canını hiçe sayan ve gözünü kırpmadan şehadete koşan Gazimiz Eşref Çelik ve ailesinin her zaman yanında olmaya devam edeceğiz ve onların dertleriyle dertleneceğiz” şeklinde açıklamada bulundu.

ESNAF ZİYARETİNDEN TAM NOT ALDI

İskilip İlçe Müftülüğüne atanan Vahit Demiral’ın esnafı ziyaret etmesi, İlçe Esnafından tam not almasına neden oldu. İlçe Esnafı; “ Yıllardır hiçbir Müftü kendilerini işyerlerinde ziyaret etmediklerini ve bu ziyaret kapsamında hal hatır veya selam bile vermekten aciz olduğunu, en azından görevine gelir gelmez İlçe Esnafının yanında olduğunu ve sıkıntılarıyla ilgileneceğini belirten” İlçe Müftüsünden övgüyle bahsettiler.

İlçe Müftüsü Vahit Demiral; “İlçemizde oluşan bu soğuk havayı dağıtıp yerine sıcak samimi dostlukların kurulacağı ve İlçe Müftülüğü ile Esnaf Kardeşlerimizin kucaklaşacağı bir samimi sohbet ortam oluşturmalıyız.  Bizler bunun bilincinde hareket ederek ilk olarak yıllardır yapılmayan İlçe Esnaf kardeşlerimizle hasbihalimizi yaparak onların her zaman yanlarında olduklarımızı söyleyerek onlarla tanışma imkânı bulduk. Sıcak ve samimi karşılamalarından dolayı tüm İlçe Esnaflarımıza teşekkür ediyor, bereketli kazançlar diliyorum” şeklinde açıklamada bulundu.  

MEVLİD KANDİLİ İDRAK EDİLDİ

İlçe Müftülüğü Mevlit Ekibi ve İskilip Anadolu İmam Hatip Lisesinin düzenlediği Mevlid Kandili programı İskilip Ulu Camide yapıldı. Program Akşam Namazı sonrasında İlçe Müftülüğü Mevlit Ekibi ve İskilip Anadolu İmam Hatip Lisesinin yapmış olduğu Mevlid ile başladı. Mevlit’ten sonra İskilip İlçe Müftüsü Vahit Demiral Mevlid Kandili dolayısıyla Mevlid Kandili özel vaazını yaparak İlçe Halkının Mevlid Kandilini kutladı.

İskilip İlçe Müftülüğü sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda şu ifadelere yer verildi; “ Âlemlere rahmet olarak gönderilen Sevgili Peygamberimizin dünyaya teşriflerinin sene-i devriyesi olan Mevlid-i Nebi Haftamızı büyük bir coşku ve heyecanla idrak ediyoruz.

Mevlid-i Nebi Haftası münasebetiyle, İlçe Müftümüz Sn. Vahit Demiral ve hocalarımız İlçe Kaymakamımız Sn. Muharrem Eligül başta olmak üzere, Şehit ailelerimiz, esnaflarımız ve vatandaşlarımızı ziyaret ederek gül takdim etti.

Ulu Camide İmam Hatip Okulu öğrencilerimizin ve Hocalarımızın okuduğu Mevlid-i Şerif ve İlçe Müftümüzün vaaz ve duaları eşliğinde Kandil programı icra edildi. Bu vesileyle Mevlid Kandilinizi kutlar, başta beldemiz olmak üzere tüm İnsanlığa hayırlar getirmesini Cenabı Haktan niyaz ederiz” şeklinde paylaşımda bulunuldu.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Web sitenizi WordPress.com' da kurun
Başla
%d blogcu bunu beğendi: